Balsüzen Makina Ücretsiz Kargo

White Fog SM600 Portatif Benzinli Termal Sisleyici 25.4 Hp

  • Stoklarımızda Mevcut
    KARGO BEDAVA
  • Ürün Kodu: SM600
  • Marka: White Fog
  • Garanti Süresi: 2 Yıl
  • Stok: 20+
  • 33,547.91 TL + KDV
  • Ücretsiz +1 Yıl Garanti
White Fog SM600 Portatif Benzinli Termal Sisleme Makinesi 25.4 Hp

Termal sis makinesi üreticisi WhiteFog® markası 1989 yılında Türkiye'de kurulmuştur. Portatif termal sis makinesi model SM600, benzinle çalışan bir sis makinesidir. SM600, yağ bazlı formülasyon ve benzinle çalışan darbeli jet motoruyla çalışır. Su bazlı bir sisteme ihtiyacınız var ise bunun satın alma sırasında firmamıza bildirilmesi gerekmektedir.

Termal Sisleme Makinesinin Elektrikli - Taşınabilir ULV Sisleyicisinin Ayırt Edici Özellikleri
Termal sisleyici veya portatif termal sisleme makinesi, diğer makinelere göre üstün verimliliği ile bilinir. En küçük mikron boyutuna sahip olduğu için. SM600 cihazı 5 litrelik bir formülasyon sıvısını 15 µm çapında “ 1.590.000.000.000 ” partikül olarak püskürtür. Dolayısıyla püskürtülen ilaç içeren partiküllerin haşere ile temas etme olasılığı diğer makinelere göre daha yüksektir. Altını çizmek gerekir ki, haşere ilacı içeren partikül haşere ile temas etmezse haşereler asla ölmez!  Püskürtülen parçacığın ölmesi için haşere veya virüsle temas etmesi gerekir.

♦ Sırt tipi bahçe pülverizatörü  = 75 µm, 5 Litre, 11.900.000.000 partikül.
♦ Termal sis makinesi SM600  = 15 µm, 5 Litre, 1.590.000.000.000 partikül.

İlacı çok küçük mikron boyutlarıyla püskürtme yaptığı için en etkili ilaçlama faaliyeti termal sisleme makinesi ile gerçekleştirilir. Yıllık ilaç tüketimi ve ilaç maliyetinden %70 tasarruf sağlamaktadır. Daha az ilaç tüketildiği için ürün kalitesi artmaktadır ve toprağın zehirlenmesini engellemektedir. 100ml (bir çay bardağı) ilaç ile 30 dekar alan ilaçlanabilmektedir. 5 dekar alanı sadece 5 dakika içinde dumanlar ve zamandan tasarruf sağlamaktadır.

Sıradan pülverizatörler ile 5 dekar sera ilaçlaması en az 5 saat sürmektedir. 5 saat zaman kaybı ve yüksek rakamlı ilaç maliyeti sonrasında zararlı haşere etkisiz hale getirilememektedir ve üremeye, ürünlere zarar vermeye devam etmektedir. Pülverizatörler 100 mikron kalınlığında püskürtme yaparlar ve püskürtülen zerrecikler haşereye temas edemeden 15 metre sonra yere düşerler. Bu yüzden büyük zerrecikler ile püskürtme yapan pülverizatör tipi ilaçlama makineleri uçkun haşere mücadelesinde etkili bir yöntem değildir. Etkili bir ilaçlama yapamadığını düşünen tarımsal üretici, tekrar ilaçlama faaliyeti gerçekleştirerek tarımsal ürünü ve toprağı zehirlemektedir.

Bir dumanlama makinesi 10 mikron büyüklükte zerrecikler ile püskürtme yapmaktadır. Dumanlama makinesi pülverizatöre kıyasla daha fazla adet miktarı ile püskürtme yaptığından dolayı, ilaçlı zerreciğin zararlı haşereye temas edebilme oranı artar. Duman ile püskürtülen ilaçlı zerrecikler yaprağın altındaki veya ulaşılması zor olan en ücra köşelere ulaşabilir ve zararlı haşereye temas ederek haşereyi etkisiz hale getirir. Zararlı haşerenin tekrar yumurtlamasını engeller.


Portatif termal sis makinesinin en önemli özelliklerinden biri de haşere ilacının yere veya toprağa düşmemesidir. Havadaki haşere yağ tabakasına sahiptir ve buharlaşmaz. Güneş ışınlarına karşı direnç geliştirir. Parçacıklar buharlaşmadan havada uzun süre asılı kaldığı için haşerelerle temas hızı daha yüksektir. Sonuç olarak temas gerçekleştiği anda haşereler ölür. 1000 m2 alanı 1 dakikada dezenfekte ederek zamandan tasarruf sağlar.

Teknik Özellikler
Motor:
25,4 Hp. Pulse Jet
Yakma Hücresi Frekansı: 16.100 Kcal / Saat
Tank: 5,7 Lt. (Paslanmaz Çelik)
Yakıt Tankı: 1,2 Lt. (Paslanmaz Çelik)
Formülasyon Tank Basıncı: 0,2 Bar
Yakıt Tankı Basıncı: 0,2 Bar
Batarya: 4 x 1.5 Volt
Formülasyon Tüketimi: 0 – 30 Lt. / Saat (Ayarlanabilir)
Yakıt Tüketimi: 1,9 Lt / Saat
Ağırlık: 7,9 Kg
Boyutlar: 122 cm x 27 cm x 34 cm ( Derinlik x Genişlik x Yükseklik )
Portatif Termal Sisleme Makinesinin Çalışma Prensipleri
Taşınabilir termal sisleyici , formülasyon maddesini ısı yardımıyla sıvıdan buhar formuna dönüştürür. Bu işlemi oldukça hızlı gerçekleştirir (yanma odası  1000C° , formülasyon sıvısının ısı birleşme noktası  400C° ).  Termal sisleme makinesi ile mümkün olan en küçük mikron çapı elde edilir. Püskürtülen parçacıkların çapı 0-15 µm arasında değişir. Sürüklenen püskürtülen parçacıklar her noktaya ulaşabilir.

Kullanım Alanları
Portatif termal sis makinesi , haşere ilacı sisleme özelliği sayesinde haşere mücadelesinde kullanılmaktadır. Sivrisinek , karasinek (Musca Domestica), çekirge gibi vektörlerle mücadelede kullanılır

Dezenfektan sıvı ile doldurulduğunda zika virüsü, chikungunya, sıtma, dang humması, sarı humma gibi bulaşıcı hastalıklarla mücadelede dezenfeksiyon sisleyici olarak kullanılır. Bu makine devlet kurumlarında, belediyelerde, Sağlık Bakanlığı'nda halk sağlığı alanında yaygın olarak kullanılmaktadır . Hastalıkların ve virüslerin yayılmasını kontrol eder.

Antifriz sıvısı ile doldurulduğunda tarım alanlarında agro-frost'a karşı koruma amacıyla kullanılır. Makina aynı zamanda tarımsal ilaçlama ve  sera ilaçlamalarında da kullanılmaktadır. Darbeli jet motoru sayesinde  SM600 portatif termal sisleme makinesi yüksek bir sıcaklık üretir. Böylece formülasyonlar kolaylıkla sis formunda püskürtülebilir. Uygulama etkinliğinize bağlı olarak, makine farklı amaçlar için kolayca ayarlanabilir.

1. Mikron Çapı Nedir?
Mikron çapı, 1 partikülün boyutu anlamına gelir. “µm” ile ifade edilir ve 1 mm 1000 mikrona eşittir. Bir insan saçı 100µm kalınlığındadır,  termal sisleme makinesinin partikül boyutu 1µm~50µm arasında değişebilir. Mikron çapı ayarlanabilir. Uygulama alanı ve mücadele edilecek haşere türü göz önünde bulundurulduğunda mikron çap ayarı çok önemlidir. Örneğin, sivrisinek tedavisi 0-15µm, karasinek (Musca Domestica) tedavisi 15-30µm mikron çapı gerektirir. Termal sis makinesinin en küçük mikron çapını sağladığını bir kez daha hatırlatmak isteriz.

2. Termal Sisleme ve Soğuk Sisleme
Termal sisleme makineleri yağ bazlı sisleme yapar. Termal sisleyiciler, soğuk sisleyicilere göre daha verimlidir. Yağın çevrelediği püskürtülen partiküller buharlaşmaz, güneş ışığından etkilenmez ve daha geniş etki alanına sahiptir.
Bulaşıcı hastalıkların yoğun olarak görüldüğü yerlerde ve aşırı haşere saldırısına maruz kalan yerlerde ilk acil müdahale için portatif termal sisleme makineleri kullanılmaktadır. Termal sisleme makineleri ile yapılan ilk işlemden sonra rutini sürdürmek için soğuk sisleyiciler kullanılır. Soğuk sisleme makinaları su bazlı olduğu için maliyet açısından soğuk sisleme makinaları daha ekonomiktir.

Kısaca özetlemek gerekirse, yağ bazlı termal sisleme makineleri ile su bazlı soğuk sisleme makinelerinin kullanım amaçları farklıdır. Müşterinin ihtiyaçlarını önceden bilmesi gerekir.

3. Termal Sisleyici ile Soğuk Sisleyicinin Çalışma Prensibi Arasındaki Fark Nedir?
Termal sisleme makineleri ve soğuk sisleme makineleri benzer mikron çap aralığına sahiptir. Soğuk sisleyici, formülasyonu ısı olmadan hava basıncıyla buhara dönüştürür. Portatif bir termal sisleyici ise ısı yardımıyla formülasyonu buhar haline dönüştürür. Tabii ki, soğuk sisleme makinesinin hava pompasının kalitesi kadar hava akışı ve gücü de önemli detaylardır. Hava pompası yetersiz kalıyor ve dezenfektanı gerektiği gibi küçük partiküllere ayırmıyorsa o cihaza soğuk sisleme cihazı demek mümkün değildir. Cold Fogger'ın çapı 30 µm'nin altında olan parçacıklar üretmesi gerekir.

4. Termal Sisleyici Mikron Boyutları ve Yazışmaları
0-30 mikron ölçü = Soğuk Sisleyici
30-50 mikron ölçü = ULV Sisleyici
50-100 mikron ölçü = Sis Püskürtücü
100-200 mikron ölçü = Bahçe Püskürtücü

5. Portatif Termal Sisleme Makinesi, Yüksek Sıcaklık Nedeniyle Püskürtme Verimliliğini Ortadan Kaldırıyor Mu?
Portatif termal sisleme makinesi, yüksek sıcaklık nedeniyle püskürtme verimliliğini ortadan kaldırmaz. Bunun yerine, daha verimlidir. Bunu 30 yıllık üretici güvencesiyle söylüyoruz. Bir maddenin hal değiştirme kanununa göre; Sıvı bir maddeyi sıvı halden buhar haline dönüştürürseniz. Daha sonra buhar halini yeniden yoğuşmaya tabi tutarak sıvı hale dönüştürün. Aynı oranı elde edemezsiniz. Çünkü %1 kayıp olacak. Özetle 5 Litrelik bir formülasyonun sıvısını 4,95 Lt olarak püskürtme yapacaksınız. Ancak sıvıyı güçlü bir pulse jet motoru ile buhar halinde püskürttüğünüz için püskürtme ve ilaçlama etkinliğiniz daha verimli oluyor.

6. DSÖ (Dünya Sağlık Örgütü) Tavsiyeleri
Sizlere bu bilgileri DSÖ (Dünya Sağlık Örgütü) kriterlerini göz önünde bulundurarak sunduk. Bu kriterleri özetledik ve sade anlaşılır bir anlatımla aktarmaya çalıştık. Daha fazla teknik bilgiye ihtiyaç duyarsanız , DSÖ'nün (Dünya Sağlık Örgütü) “Uygulayıcı Rehberi” kitabından daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

SM600 portatif termal sisleme makinesinin kapasitesi dövüş faaliyetinize uygun değilse daha büyük mücadele faaliyetleri ve organizasyonlar için imalatçılığını da yaptığımız Araca monteli termal sisleme cihazı SM700'ü inceleyebilirsiniz . SM700 modeli, SM600 modeline göre 10 kat daha yüksek performans sağlar.
Garanti Süresi2 Yıl
TESLİMAT BİLGİLERİ

•Ürünlerimizi kullanılmamış ve eksiksiz bir şekilde bize iade yapabilirsiniz.
•Kullanılmış ve eksik ürün iade ederseniz kesinlikle kabul edilmeyecektir.
•Firmamızdan sipariş ettiğiniz ürünleri sizin adresinize sevk eden kargo görevlisinin yanında açılmalı ve kontrol edilmelidir. 
Ürünün paketinde, kolisinde ve üründe hasar veya eksik çıkması durumunda kargo görevlisine Hasar Tespit Tutanağı hazırlatılmalı,paketin fotografları çekilmeli, paket teslim alınmamalı ve telefon veya mail ile şirketimiz ile iletişime geçilmelidir.
•Arızalı ve eksik ürünler firmamıza iade edilmeden önce kesinlikle firmamıza mail ve ya telefon ile bildirilmelidir.
•Şirketimizin haberi olmadan gönderilen iade kargolar kabul edilmeyecektir.
•Satın almış olduğunuz ürünü sizlere ulaştıran araçlar üzerinde vinç bulunmamaktadır. Gelen araç üzerinden satın almış olduğunuz ürünü indirmek
sizin sorumluluğunuzda olup bu konuyla ilgili yapacağınız her türlü harcama size aittir. Bu sebepten dolayı nakliye aracını ürünü araç sırtından
indirebileceğiniz bir noktada karşılamanız önem arz etmektedir.

KULANIM BİLGİLERİ

•Ürünler 2 yıl boyunca üretici firma garantisi altındadır. Garanti şartları ve detayları ürün ile birlikte gönderilen kullanım kılavuzunda bulunmaktadır.
 Kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz.
•Lütfen ürünle birlikte sizlere gönderilen Garanti Belgesi ve Ürün Faturasını garanti süresi sona erinceye kadar saklayınız. Ürün hakkında oluşabilecek her türlü arızanın firma tarafından giderilebilmesi için bu belgelerin sizden talep edileceğini unutmayınız.

•Ürününüz size ulaştıktan sonra ürünle birlikte sizlere gönderilen garanti belgesini mutlaka okuyunuz. Kullanım kılavuzunu okumadan ürünleri çalıştırmayınız.Kullanım kılavuzuna aykırı kullanımlardan kaynaklanan arızaların ürünün garanti kapsamı dışında kalmasına neden olabileceğini unutmayınız.
•Ürününüz üzerinde kullanım kılavuzunda tarif edilen ayarlar dışında herhangi bir oynama yapmayınız. Ürün ayarlarıyla ilgili sıkıntı yaşıyorsanız mutlaka üretici firma ile irtibata geçiniz.

•Ürününüz üzerinde bulunan güvenlikle ilgili muhafazaları asla sökmeyiniz. Muhafazaların sökülmesi size ve çevrenizdekilere zarar verebilir. Ürünün üzerindeki
 güvenlik işaretlerini mutlaka inceleyiniz ve bu kurallara uyunuz.

•Ürününüzün arızalanması durumunda kendiniz arızayı gidermeye çalışmayınız. Bu durum ürününüzün garanti kapsamı dışında kalmasına ya da yaralanmanıza neden olabilir. Arıza durumlarında derhal üretici firma ile irtibata geçiniz.
  • Balsüzen Makina olarak; tüm müşterilerimize ürünlerimiz hakkında telefon yolu ile ve web sitemiz üzerinden canlı destek ekibimiz ile ücretsiz teknik destek ve danışmanlık hizmeti sağlıyoruz.
TaksitTaksit TutarıToplam Tutar
137.600,16 TL37.600,16 TL
219.366,54 TL38.733,07 TL
313.084,47 TL39.253,40 TL
410.027,39 TL40.109,54 TL
58.159,93 TL40.799,63 TL
66.914,34 TL41.486,02 TL
76.025,68 TL42.179,79 TL
85.356,43 TL42.851,42 TL
94.837,94 TL43.541,50 TL
104.422,79 TL44.227,89 TL
114.082,78 TL44.910,59 TL
123.798,52 TL45.582,22 TL
TaksitTaksit TutarıToplam Tutar
137.600,16 TL37.600,16 TL
219.366,54 TL38.733,07 TL
313.084,47 TL39.253,40 TL
410.027,39 TL40.109,54 TL
58.159,93 TL40.799,63 TL
66.914,34 TL41.486,02 TL
76.025,68 TL42.179,79 TL
85.356,43 TL42.851,42 TL
94.837,94 TL43.541,50 TL
104.422,79 TL44.227,89 TL
114.082,78 TL44.910,59 TL
123.798,52 TL45.582,22 TL
TaksitTaksit TutarıToplam Tutar
137.600,16 TL37.600,16 TL
219.366,54 TL38.733,07 TL
313.084,47 TL39.253,40 TL
410.027,39 TL40.109,54 TL
58.159,93 TL40.799,63 TL
66.914,34 TL41.486,02 TL
76.025,68 TL42.179,79 TL
85.356,43 TL42.851,42 TL
94.837,94 TL43.541,50 TL
104.422,79 TL44.227,89 TL
114.082,78 TL44.910,59 TL
123.798,52 TL45.582,22 TL
TaksitTaksit TutarıToplam Tutar
137.600,16 TL37.600,16 TL
219.366,54 TL38.733,07 TL
313.084,47 TL39.253,40 TL
410.027,39 TL40.109,54 TL
58.159,93 TL40.799,63 TL
66.914,34 TL41.486,02 TL
76.025,68 TL42.179,79 TL
85.356,43 TL42.851,42 TL
94.837,94 TL43.541,50 TL
104.422,79 TL44.227,89 TL
114.082,78 TL44.910,59 TL
123.798,52 TL45.582,22 TL
TaksitTaksit TutarıToplam Tutar
137.600,16 TL37.600,16 TL
219.366,54 TL38.733,07 TL
313.084,47 TL39.253,40 TL
410.027,39 TL40.109,54 TL
58.159,93 TL40.799,63 TL
66.914,34 TL41.486,02 TL
76.025,68 TL42.179,79 TL
85.356,43 TL42.851,42 TL
94.837,94 TL43.541,50 TL
104.422,79 TL44.227,89 TL
114.082,78 TL44.910,59 TL
123.798,52 TL45.582,22 TL
TaksitTaksit TutarıToplam Tutar
137.600,16 TL37.600,16 TL
219.366,54 TL38.733,07 TL
313.084,47 TL39.253,40 TL
410.027,39 TL40.109,54 TL
58.159,93 TL40.799,63 TL
66.914,34 TL41.486,02 TL
76.025,68 TL42.179,79 TL
85.356,43 TL42.851,42 TL
94.837,94 TL43.541,50 TL
104.422,79 TL44.227,89 TL
114.082,78 TL44.910,59 TL
123.798,52 TL45.582,22 TL
TaksitTaksit TutarıToplam Tutar
137.600,16 TL37.600,16 TL
219.366,54 TL38.733,07 TL
313.084,47 TL39.253,40 TL
410.027,39 TL40.109,54 TL
58.159,93 TL40.799,63 TL
66.914,34 TL41.486,02 TL
76.025,68 TL42.179,79 TL
85.356,43 TL42.851,42 TL
94.837,94 TL43.541,50 TL
104.422,79 TL44.227,89 TL
114.082,78 TL44.910,59 TL
123.798,52 TL45.582,22 TL
TaksitTaksit TutarıToplam Tutar
137.600,16 TL37.600,16 TL
219.366,54 TL38.733,07 TL
313.084,47 TL39.253,40 TL
410.027,39 TL40.109,54 TL
58.159,93 TL40.799,63 TL
66.914,34 TL41.486,02 TL
76.025,68 TL42.179,79 TL
85.356,43 TL42.851,42 TL
94.837,94 TL43.541,50 TL
104.422,79 TL44.227,89 TL
114.082,78 TL44.910,59 TL
123.798,52 TL45.582,22 TL
Yükleniyor...