Balsüzen Makina Ücretsiz Kargo
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Benzinli Testereler

Yükleniyor...

En Ucuz Ağaç Kesme Motoru Modelleri Çeşitleri ve Fiyatları

En Ucuz Ağaç Kesme Motoru Modelleri Çeşitleri ve Fiyatları

Sizlere en uygun ağaç kesme motoru tavsiyesi vermeden önce, ihtiyacınızı karşılayacak modele sahip olabilmeniz için satın alma kılavuzu niteliğinde bir yazı hazırladık. İyi bir motorlu testere ile özel ihtiyaçlarınız için en iyi motorlu testere arasındaki fark önemli olabilir. Hangi testerenin size en uygun olduğuna karar verirken hangi faktörlerin önemli olduğunu biliyoruz.

Motorlu testereler eskiden çiftçiler ve keresteciler için aletlerdi, ancak bugün ev sahipleri onları yakacak odun 
kesmekten ağaç kesmeye ve çit yapmaya kadar çok sayıda görev için kullanıyor. Aralarından seçim yapabileceğiniz ürün miktarı aynı trendi takip etti ve hangi elektrikli testerenin satın alınacağına karar vermek biraz zor olabilir. Bu nedenle, kafa karışıklığının bir kısmını gideren bir liste hazırladık. Bayinize gitmeden önce kendinize şu soruları sorun:

Motorlu testere kullanma konusunda ne kadar tecrübeliyim?
Motorlu testereyi ne sıklıkla kullanacağım?
En sık ne tür ahşap keseceğim - sert mi yoksa yumuşak mı?
En sık hangi boyutta ağaç keseceğim?
Motorlu testerenin ergonomisi ne kadar önemlidir?
Servis ve bakım özellikleri ne kadar önemli?
Erişimi kolay bir hava filtresine ve bujiye ihtiyacım var mı?
Zinciri esnetme ve değiştirme kolaylığı ne kadar önemli?
Motorlu testere, ısıtmalı kulplarla kış kullanımı için uyarlanmalı mı?

Boyuta karar vermek
Bir diğer önemli konu da elektrikli testerenin boyutudur. Bu, piston yer değiştirmesi (cm3) ve motor gücü (hp veya kW) tarafından belirlenir ve boyutları seçtiğinizde aşağıdaki faktörler önemlidir:

Yeterlilik ve deneyim. Motorlu testere işinde yeniyseniz manevra yapması daha kolay olan daha küçük bir motorlu testere seçin. Motorlu testere çok ağırsa, kollarınız ve elleriniz yorulur ve bu da uzun vadede bir güvenlik riski oluşturur.Ağaç türleri ve ağaçların boyutları. Özellikle sert ağaç olmak üzere daha büyük ağaçları devirmek istiyorsanız, daha fazla güce sahip daha büyük bir motorlu testere seçin. Model çok küçükse, motorlu testere büyük bir zorlanmaya ve gereksiz aşınmaya maruz kalacaktır.

Kılavuz çubuğun uzunluğu
Kılavuz çubuğun uygun uzunluğu, ağaç boyutuna ve bir dereceye kadar uzmanlık düzeyinize göre belirlenir. 
Motorlu testere kullanmaya alışkınsanız, farklı ağaç boyutlarına göre kılavuz çubuk uzunluğunu değiştirmenize izin veren en az iki farklı kılavuz çubuk uzunluğuna erişiminiz olmalıdır. Daha kısa bir kılavuz çubuğun ağırlığı daha azdır ve dal kesme işi yaparken manevra yapmak daha kolaydır. Daha büyük ağaçlar için daha uzun bir kılavuz çubuk kullanılır.

Piyasada satılan en kaliteli profesyonel ağaç motoru fiyatlarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Yükleniyor...